Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem wykorzystywanym w kuchni bardzo często. Wymaga więc systematycznego czyszczenia. Jak dobrze wyczyścić mikrofalę?


Mikrofalówka to urządzenie, w którym przygotowuje się posiłki, tak więc jeżeli używamy jej często, to równie często musimy ją czyścić. A jest to bardzo ważne ponieważ posiłki należy przygotowywać w urządzeniu wolnym od jakichkolwiek zabrudzeń. Bardzo ważne jest to, aby zawsze na bieżąco czyścić wnętrze kuchni mikrofalowej – jeżeli bowiem pozostaną wewnątrz jakieś resztki jedzenia, to przy kolejnym przyrządzaniu potraw zapieką się, przez co będzie jeszcze trudniej je usunąć. Pamiętajmy więc o tym, aby po każdym przyrządzeniu posiłku wnętrze kuchenki przetrzeć wilgotną ściereczką lub miękką gąbką.


Ważne jest jednak też gruntowne czyszczenie mikrofalówki. Po pierwsze jej wnętrze – tutaj warto zastosować odpowiednie środki czyszczące. Można też zastosować pewne domowe rozwiązania. To między innymi rozcieńczony z wodą sok z cytryny, soda oczyszczona, ocet, czy po prostu płyn do naczyń. Rozwiązań w tym zakresie jest bardzo dużo. Należy pamiętać, że wnętrze to bardzo delikatna powłoka, tak więc do czyszczenia wykorzystujmy tylko miękkie gąbki i ściereczki. Pod żadnym pozorem nie należy korzystać z ostrych myjek, które mogłyby naruszyć powierzchnię urządzenia. Podobnie z zewnętrzną powierzchnią mikrofalówki – tutaj jednak możemy już zastosować nieco mocniejsze środki. Jednak pamiętajmy o tym, aby nie używać środków czyszczących silnie żrących lub z dużymi granulkami – czyszczenie takimi produktami może zarysować powierzchnię mikrofalówki lub przyczynić się do poważniejszych uszkodzeń.


Dzięki systematycznemu czyszczeniu i odpowiedniej dbałości kuchenka mikrofalowa posłuży nam przez długi czas. Urządzenie, o które nie dba się odpowiednio może ulec szybszemu uszkodzeniu, albo też działać niewłaściwie. Lepiej więc na bieżąco czyścić sprzęt – zajmuje to niewiele czasu, a jest niezbędne do prawidłowego działania kuchenki i oczywiście do jej estetycznego wyglądu.

Przydatne funkcje mikrofalówki

Przydatne funkcje mikrofalówki

Dobra mikrofalówka to taka, która posiada wiele przydatnych funkcji i rozwiązań. Które są...
Więcej
Funkcjonalna mikrofalówka do kuchni

Funkcjonalna mikrofalówka do kuchni

Planujesz właśnie zakup kuchenki mikrofalowej? Pamiętaj, że to wybór na długi czas, tak więc powinien być...
Więcej
Kuchenki mikrofalowe do zabudowy

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy

Obecnie w każdej kuchni kuchenka mikrofalowa jest bardzo ważnym urządzeniem. Uwielbiają z niej korzystać osoby...
Więcej
Jak działa mikrofalówka?

Jak działa mikrofalówka?

Kuchenka mikrofalowa jak wiele, praktycznych urządzeń, została odkryta przypadkiem. Amerykanin Percy Spencer...
Więcej